Lista aktualności Lista aktualności

Choinka i krew od kartuskich leśników

Do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach trafiła jedna spośród jubileuszowych choinek – dar leśników z okazji  75-leciach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. 

Oczywiście świąteczne drzewko nie mogło być jedynym celem wizyty leśników w punkcie krwiodawstwa. W pakiecie z choinką, korzystając z okazji, oddali oni co nieco krwi dla potrzebujących, bo, jak wiadomo, jej nigdy za wiele.

Na koniec były wzajemne życzenia,  przede wszystkim zdrowia, i podziękowania dla personelu Centrum Krwiodawstwa, który wcześniej przeprowadził zbiórkę pieniędzy na  leczenia małego Olka -  syna leśników z Nadleśnictwa Kaliska chorego na SMA.

 Dla Pań  i Panów z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach tradycyjne

Darz Bór!

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!