Lista aktualności Lista aktualności

Nadleśnictwo Kartuzy sfinansowało zakup koncentratora dla Hospicjum Kartuskiego Centrum Caritas

Przenośny koncentrator tlenu jest urządzeniem umożliwiającym prowadzenie tlenoterapii w domowych warunkach. Tlenoterapia jest skuteczną metodą poprawy komfortu życia i jego ratowania u osób obarczonych przewlekłymi chorobami układu oddechowego.

Jak ważny jest tlen dla życia nikogo nie trzeba przekonywać. Zdrowy człowiek przez płuca  pozyskuje go z atmosfery przy każdym oddechu. Czasami jednak mechanizm ten nie działa prawidłowo, a płuca nie są w stanie zapewnić odpowiedniej ilości tlenu.

Inicjatywą Kartuskiego Centrum Caritas w Kartuzach z proboszczem Parafii Św. Wojciecha ks. Markiem Trybowskim na czele było stworzenie hospicjum. Taka placówka jest niezwykle potrzebna dla ludzi dotkniętych ciężkimi chorobami. Oczywiście oprócz fachowej pomocy specjalistów i wsparcia wolontariuszy potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. Na apel Hospicjum o wsparcie zakupu specjalistycznego sprzętu jakim jest koncentrator tlenu odpowiedziało Nadleśnictwo Kartuzy.  Sprzęt został już zakupiony i przekazany. Taki prezent ratujący życie nabiera szczególnego znaczenia w dobie wzrostu zachorowania na COVID-19, który jest szczególnie niebezpieczny dla osób pod opieką kartuskiego hospicjum.

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!