Lista aktualności Lista aktualności

Onkobój

Zebrane pieniądze przez gdańskich leśników dla dzieci chorych na białaczkę wydano na ultranowoczesne łóżka szpitalne dla podopiecznych Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego

Zebrane pieniądze przez gdańskich leśników dla dzieci chorych na białaczkę wydano na ultranowoczesne łóżka szpitalne dla podopiecznych Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego !

 

ONKOBÓJ to trzecia edycja charytatywnej akcji powstałej z inicjatywy kartuskich leśników i Fundacji z Pompą dla podopiecznych Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Po udanej akcji SPŁYWAJ BIAŁACZKO w 2015 r. i DORWIJ BLASTA w 2016 r. przyszedł czas na kolejną, którą nazwaliśmy ONKJBÓJ, czyli walkę z śmiertelną chorobą. Finał i podliczenie zebranych środków odbył się 2 września 2017 roku na terenie Nadleśnictwa Kartuzy w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Złota Góra. Natomiast 6 czerwca 2018 roku gdańscy leśnicy z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Bartłomiejem Obajtkiem na czele mieli zaszczyt uczestniczyć w przekazaniu zakupionego sprzętu medycznego dla chorych na białaczkę dzieci.

 Za dotychczas zebrane pieniądze wśród leśników i zaprzyjaźnionych osób udało się kupić kardiomonitory, pompy infuzyjne i drobny sprzęt medyczny dla ratowania zdrowia i życia młodych pacjentów gdańskiego UCK. W tle tej akcji Lasy Państwowe promują amatorskie uprawianie sportu na terenach leśnych i nie tylko oraz oferują rzetelną informację o wielofunkcyjnej gospodarce prowadzonej przez Lasy Państwowe. Dzięki wsparciu Regionalnej Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku akcja, integrując leśników wokół szlachetnej sprawy, wykracza poza zasięg lokalny - nie tylko na obszar dyrekcji gdańskiej, ale i toruńskiej. Stąd stała obecność reprezentanta RDLP Toruń - Nadleśnictwa Włocławek, które od pierwszej edycji wspiera po przez Fundację z Pompą dzieci chore na białaczkę. Nie można zapomnieć o instytucjach pokrewnych takich jak Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej o/Gdynia oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Kaszubski Park Krajobrazowy. Wielkie znaczenie ma wsparcie Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów Techników Leśnictwa i Drzewnictwa, którego duża grupa leśników jest członkami.

 

 Tym razem zebrane środki dla małych pacjentów Oddziału Hematologii Dziecięcej Gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego organizowane przez Fundację z Pompą i jej Prezes Martę Czyż-Taraszkiewicz po wnikliwej konsultacji przeznaczono na potrzebne dla chorych dzieci bardzo nowoczesne łóżka szpitalne. I to się udało między innymi dzięki zaangażowaniu gdańskich leśników, którzy w ramach akcji ONKOBÓJ zebrali 20 tys. złotych.

 

To nie koniec działalności charytatywnej leśników gdańskich - w 2018 roku planujemy dalsze akcje!

 

 

Opracował: Jarosław Pawlikowski – pracownik Nadleśnictwa Kartuzy