Asset Publisher Asset Publisher

#sprzątaMY

W ramach zainicjowanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY 20 września br. również na terenie Nadleśnictwa Kartuzy chętni mogli wziąć udział w wielkim sprzątaniu lasu.

Na terenie lasów kartuskich akcja zgromadziła 130 osób, którym towarzyszyło 11 pracowników nadleśnictwa. Tak duża frekwencja pozwoliła na sprzątnięcie 6 m3 śmieci ze 160 ha powierzchni.

Szerokie spektrum zebranych śmieci (zaczynając od papierków po cukierkach a kończąc na oponie) zaskoczyło nawet pracowników. Mamy nadzieję, że inicjatywa pozwoliła uzmysłowić jej uczestnikom jak duży problem stanowią obecnie śmieci w lesie.

Grupom młodzieży z kartuskich szkół podstawowych Nr 1 i Nr 2 za udział w inicjatywie podziękował Nadleśniczy Michał Majewski oraz Zastępca Nadleśniczego Andrzej Beczek.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji, która trwa cały rok tj. #Zabierz5ZLasu będącej odpowiedzią na podobne akcje różnych społeczności, którym na sercu leży nasze środowisko. Zbierzmy podczas spaceru, grzybobrania czy biegania w lesie 5 śmieci. Niech to będzie taki nasz drobny gest, pokażmy znajomym, że warto dbać o wspólne dobro jakim jest las.