Asset Publisher Asset Publisher

11 Blues w Leśniczówce – już za nami !

Już po raz  11 do Mirachowskich lasów zjechali  fani bluesa. 30 czerwca  - 1 lipca 2017 r. odbyła się kolejna edycja  festiwalu „Blues w leśniczówce".

W tym roku festiwal zgromadził skromniejszą publiczność niż zwykle, na drodze organizatorów stanęła niesprzyjająca aura. Deszcz nie przeszkadzał jednak przybyłym w dobrej zabawie. Pierwszego dnia na scenie wystąpił Mr. Big Jack, Blues Junkers, Gruff oraz Dave Fields Band.

Drugi dzień Festiwalu Blues w Leśniczówce był okazją do spotkania z kartuskimi leśnikami. Przygotowali oni specjalne stoiska, gdzie można było uzyskać wiadomości  na temat lasów i gospodarki leśnej, a także otrzymać poradę w zakresie pielęgnacji drzew i krzewów. Dużą popularnością cieszyły się przygotowane dla najmłodszych uczestników festiwalu konkursy oraz zabawy przyrodnicze i sprawnościowe. Szczególnym zainteresowaniem, cieszył się kącik malarski, gdzie można było przelać swoje zdolności artystyczne na podkład, który stanowiło drewno.

W tym dniu festiwalu na scenie wystąpili Makar & Children of the Corn, Bracia i Siostry, Pokój nr 3, Jan Gałach & Friends. Jan Gałach z przyjaciółmi rozgrzali  publiczność grając największe przeboje grupy The Allman Brothers Band. Na scenie tegorocznego bluesa 21 urodziny obchodził  wokalista grupy Pokój Numer 3 – Kuba Andrzejewski, któremu zgromadzona publiczność odśpiewała głośne sto lat. Wraz z bydgoskim zespołem na scenie wystąpił czołowy polski harmonijkarz Michał Kielak. 11 Blues w Leśniczówce mimo niesprzyjającej pogody należy uznać za udany.