Asset Publisher Asset Publisher

Blisko 100 osób przybyło na zaproszenie leśników z Kartuz by uczestniczyć we wspólnym spacerze i wesprzeć dzieci chore na białaczkę

W niedzielne popołudnie 8 maja br. na teren stacji turystycznej „Lubygość" w Mirachowie przybyło blisko 100 osób by w towarzystwie leśników udać się na spacer po mirachowskich lasach.

Po powitaniu gości przez Panią Nadleśniczy Elżbietę Gostkowską, miłośnicy aktywnego spędzania czasu wolnego, podzieleni zostali na kilkunastoosobowe grupy. Każdą z grup, leśnymi traktami prowadzili doświadczeni leśnicy, którzy w czasie spaceru opowiadali o walorach przyrodniczych miejscowych lasów, zdradzali sekrety leśnych mieszkańców, a także odpowiadali na pytania spacerowiczów. Tego dnia dopisała również pogoda. Spacer ścieżkami leśnymi w ciepły słoneczny dzień, pośród rozwijającej się na wiosnę przyrody, był wspaniałym doznaniem.

Po prawie 2 godzinnym spacerze na uczestników wspólnych wędrówek czekał poczęstunek złożony z zupy i tradycyjnej kaszubskiej drożdżówki. Dodatkowo w czasie spaceru można było wesprzeć akcję „Dorwij Blasta" organizowaną przez kartuskich leśników i „Fundację z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką".

 

Kartuscy leśnicy już po raz drugi zebrali siły by pomóc dzieciom chorym na białaczkę

 

Kartuscy leśnicy wspólnie z „Fundacją z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką" już po raz drugi zorganizowali akcję zbierania pieniędzy na zakup sprzętu do leczenia chorych na białaczkę dzieci.

Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Dorwij Blasta". W akcję włączyła się Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, nadleśnictwa RDLP w Gdańsku, Biuro Urządzania Lasu O/w Gdyni oraz Nadleśnictwo Włocławek.

W 2015 r. kartuscy leśnicy zbierając środki na pomoc dla chorych dzieci przepłynęli kajakami z Warszawy do Gdańska. Zebrali wówczas ok. 17 tyś. zł.

 W bieżącym roku dla odmiany wybrali rowery. Już pierwszego dnia akcji w niedzielę 8 maja br. do stacji turystycznej „Lubygość" w Mirachowie zjechali się uczestnicy wspólnego rajdu rowerowego. To oni dostarczyli zebrane wcześniej w swoich jednostkach datki, które od razu zostały przeliczone. Grupa, która przywiozła najpełniejszą puszkę, drugiego dnia akcji prowadziła peleton rowerowy w drodze do Gdańska.

W poniedziałek 9 maja br. z samego rana grupa rowerzystów licząca 53 osoby wyruszyła z Mirachowa w kierunku Gdańska. Po przemierzeniu blisko 60 km ok. godz. 14 dotarła pod budynek siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, gdzie dyrektor Adam Kwiatkowski uroczyście przekazała szefowej „Fundacji z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką" Marcie Czyż-Taraszkiewicz puszki  z zebranymi pieniędzmi. W czasie całej akcji, wspólnymi siłami zebrano ponad 19 tyś. zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup pompy infuzyjnej na potrzeby Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.