Asset Publisher Asset Publisher

Dołącz do leśników posadź drzewko !

    Nadleśnictwo Kartuzy ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych na  wspólne sadzenie lasu, które odbędzie się w sobotę 22 kwietnia 2017 r. na terenie Lasów Mirachowskich. Sadzić będziemy na powierzchni w leśnictwie Bącka Huta, na powierzchni gdzie w ramach rębni złożonej następuje zmiana pokoleniowa lasu, tzn. że po usunięciu dojrzałego drzewostanu sadzimy młode  drzewka.

    Tegoroczne sadzenie lasu prowadzone będzie w ramach ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych „sadzimy 1000 drzew na minutę". Tytułowa liczba 1000 wynika z 500 mln drzew jakie leśnicy sadzą corocznie na terenie zarządzanych lasów w ramach odnawiania lasu i zalesiania obszarów przeznaczonych pod las. Jeżeli 500 mln podzielimy przez 525,6 tysięcy minut składających się na rok, uzyskamy liczbę prawie 1000 sadzonek drzew i krzewów, które każdej minuty wzbogacają otaczające nas lasy.

    Zbiórka zainteresowanych osób na parkingu przy leśniczówce Leśnictwa Mirachowo o godzinie 10:00. Prosimy o zabranie ze sobą: dobrego humoru, chęci do pracy, rękawic oraz odpowiedniego obuwia.

    Po zakończeniu sadzenia na wszystkich sadzących czekał będzie dobry poczęstunek w stacji turystycznej „Lubygość".

 

                                                    

 

Zeszłoroczna akcja sadzenia  fot. A. Marszałkowski

Tak było w ubiegłym roku fot. A. Marszałkowski

 

 

Resources to get