Asset Publisher Asset Publisher

Gdańscy leśnicy w odwiedzinach na Oddziale Dziecięcej Hematologii UCK

Finał akcji charytatywnej Dorwij Blasta.

„Dorwij Blasta" to wspólna  akcja  pomysłodawcy - pracowników Nadleśnictwa Kartuzy oraz Fundacji z Pompą, Stowarzyszenia Inżynierów  Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Odział w Gdańsku oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Brali w niej udział przedstawiciele wszystkich nadleśnictw RDLP Gdańsk, Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej oddział w Gdyni, oraz przedstawiciele RDLP Toruń z Nadleśnictwa Włocławek. Tym razem leśnicy zorganizowali „Dorwij Blasta"  nie na kajakach jak w 2015 w „Spływaj Białaczko", a na rowerach. Dwudniowy rajd  z kartuskich lasów do siedziby RDLP Gdańsk połączony z zbiórka pieniędzy przyniósł ponad 18 tys. złotych dla Fundacji z Pompą, a to  z kolei przełożyło się na zakupienie nowoczesnego kardiomonitora oraz pompę infuzyjną.

 

29 listopada 2016 roku szefowa Fundacji z Pompą Marta Czyż-Taraszkiewicz wraz dyrektorem RDLP Gdańsk Adamem Kwiatkowskim w towarzystwie leśników  z Nadleśnictwa Kartuzy przekazali sprzęt bezpośrednio na Odział Hematologii Dziecięcej w imieniu własnym i innych darczyńców, którzy wspólnie zebrali ok. 40 tys. złotych. Oprócz sprzętu medycznego sporo radości sprawiły dzieciom i młodzieży upominki ufundowane między innymi przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Mamy nadzieję, że dar serca dla wspaniałych podopiecznych gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego ułatwi powrót do zdrowia. Leśnicy z Kartuz już teraz zapowiadają, że to nie ostatnie słowo jeśli chodzi o pomoc i zapowiadają dalszą współpracę z Fundacją  z Pompą.