Asset Publisher Asset Publisher

Kartuscy leśnicy na XIII Festiwalu Kultury Łowieckiej „Knieja” w Sierakowicach

W minioną sobotę 16 lipca br., na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach, kartuscy leśnicy wzięli udział w XIII Festiwalu Kultury Łowieckiej „Knieja” w Sierakowicach.

W minioną sobotę 16 lipca br., na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach, kartuscy leśnicy wzięli udział w XIII Festiwalu Kultury Łowieckiej „Knieja" w Sierakowicach.
Na terenie „Amfiteatru Szerokowidze" Nadleśnictwo Kartuzy przygotowało stoisko edukacyjno-promocyjne. Zgromadzona w namiocie oferta nadleśnictwa przez cały czas trwania festiwalu cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno osób podziwiających umiejętności sygnalistów myśliwskich, jak również samych myśliwych. Przygotowane konkursy oraz prowadzone dyskusje na temat lasów i gospodarki leśnej, gwarantowały ciągłe zainteresowanie ofertą naszego stoiska. Wspólne zainteresowania przyrodnicze leśników i myśliwych sprzyjały rozmowom i wymianie spostrzeżeń o roli zwierzyny łownej w ekosystemie leśnym.

Nadleśnictwo Kartuzy było również fundatorem nagrody w XII Kaszubskim Przeglądzie Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej, którego laureaci koncertowali przy sierakowickim Ołtarzu Papieskim.