Asset Publisher Asset Publisher

Kartuscy leśnicy znowu pomogą dzieciom chorym na białaczkę. Na rowerach "dorwą blasta"

Kartuscy leśnicy po raz drugi włączają się w pomoc dzieciom chorującym na białaczkę i organizują akcję "Dorwij blasta". W tym roku z kajaków przesiądą się na rowery. Już teraz można pomóc w zbiórce pieniędzy i zasilić internetową skarbonkę.

W tym roku kartuscy leśnicy chcą ponownie pomóc chorym dzieciom i zebrać pieniądze na zakup pompy infuzyjnej. Po raz kolejny połączą wysiłek fizyczny z akcją charytatywną – teraz z kajaków przesiądą się na rowery. Tegoroczna akcja nosić będzie nazwę „Dorwij blasta", a jej organizatorami są Wojtek Kiełpikowski, komendant Straży Leśnej, Jarosław Pawlikowski, inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Kartuzy, przy współpracy z Fundacją z Pompą.

- Nasza ubiegłoroczna akcja „Spływaj białaczko" spotkała się z dużym odzewem. Pojawiało się sporo głosów, aby i w tym roku ją kontynuować. Nazwaliśmy ją „Dorwij blasta" – „blast" to potoczna nazwa komórek, które pojawiają się we krwi podczas zachorowania na białaczkę – tłumaczy Wojtek Kiełpikowski.

fot. archiwum/Magda Dzienisz

Podczas ubiegłorocznej akcji charytatywnej kartuscy leśnicy płynęli kajakami, a po drodze zbierali datki do puszki. W tym roku organizują rajd rowerowy.

Sam zmagał się z tą poważną chorobą, a z walki wyszedł zwycięsko 6 lat temu. Podczas ubiegłorocznej akcji podkreślał, że widok dzieci chorych na białaczkę jest wstrząsający.

- Obrazy te mam wciąż w swojej pamięci. Dlatego choć w taki sposób chcemy im pomóc – mówił.

Spotkajmy się w Mirachowie!

„Dorwij blasta" będzie dwudniową imprezą rowerową, w której udział wezmą leśnicy, pracownicy i ich rodziny m.in. z RDLP Gdańsk, nadleśnictw RDLP Gdańsk czy Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Gdyni. Uczestnicy spotkają się 8 maja w Stacji Turystycznej „Lubygość" w Mirachowie. Podczas imprezy przekazane zostaną puszki z datkami, które udało się zebrać w poszczególnych nadleśnictwach. Na terenie bazy prowadzony będzie też mobilny warsztat rowerowy, który stworzy firma SelaBike z Kartuz.

fot. archiwum/Magda Dzienisz

 O dalszych szczegółach akcji będziemy informować na stronie internetowej Nadleśnictwa Kartuzy.