Asset Publisher Asset Publisher

Odbyła się IX edycja „Bluesa w leśniczówce”

W miniony weekend, tj. w dniach 3-4 lipca 2015 r. odbyła się już IX edycja festiwalu „Blues w Leśniczówce", który podobnie jak w ubiegłych latach, zgromadził rzesze fanów muzyki bluesowej.

Dwudniowa impreza z fantastyczną muzyką odgrywaną w scenerii leśnej zgromadziła ponad 1000 osób. Gwiazdą festiwalu był angielski zespół bluesowy Dani Wilde Band, który pierwszego dnia oczarował widzów swoim występem. Fani bluesa mogli również posłuchać występów zespołów: ash'n'becher, Drunk Lamb, Acoustic Underground, Jo&Lazy Fellow, Highway, Magdy oraz Dr. Blues&Soul ReVision.
 
Drugiego dnia festiwalu na miłośników bluesa oprócz koncertów czekały stoiska edukacyjno-informacyjne, przygotowane przez Nadleśnictwo Kartuzy, z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Od miejscowych leśników można było się dowiedzieć jak wygląda praca leśnika dbającego o polskie lasy, a w szczególności lasy kaszubskie. Leśnicy opowiadali o walorach przyrodniczych tutejszych lasów oraz zachęcali do aktywnego korzystania z ich uroków.

Dodatkowo leśniczy szkółkarz udzielał cennych porad na temat hodowli i pielęgnacji sadzonek drzew i krzewów, nie tyko tych spotykanych w lasach, ale również i w ogrodzie.

Dla dzieci zorganizowany został kącik malowania na drewnie. Stoisko malarskie pod okiem leśnika, miłośnika malarstwa, cieszyło się wielkim zainteresowaniem, o czym świadczy wykorzystanie blisko 200 kawałków drewna.