Asset Publisher Asset Publisher

Ponad sto osób wzięło udział w tegorocznej akcji „Dołącz do leśników, posadź drzewko !”

Fot. M. Rompa

      W sobotnie przedpołudnie 22 kwietnia br., tradycyjnie jak co roku, miłośnicy przyrody spotkali się w Lasach Mirachowskich by powołać do życia nowe pokolenie lasu. Łącząc wspólny wysiłek wysadziliśmy tym razem prawie 8 tysięcy sadzonek sosny i świerka na powierzchni niespełna jednego hektara w leśnictwie Bącka Huta. Miejsce sadzenia nie było przypadkowe. Młody las pojawił się w miejscu rosnącego do niedawna dojrzałego drzewostanu. Pomimo chłodnego i wietrznego dnia frekwencja dopisała, a pracę na świeżym powietrzu umilało pięknie świecące słońce. Oprócz licznej grupy uczniów ze szkół z Mirachowa, Mojusza i Szopy oraz wielu indywidualnie przybyłych miłośników lasu, młode drzewa wspólnie z leśnikami sadzili m.in. poseł Stanisław Lamczyk, Zastępca Burmistrza Kartuz Sylwia Biankowska, kierownik wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kartuzach Elwira Hanasz-Cybulska, Komendant Powiatowy PSP Edmund Kwidzyński, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Mirachowskiej Roksana Stenka, przedstawiciele Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i strażacy OSP w Mirachowie.

      Wszyscy przybyli dorzucili w ten sposób przysłowiową „sadzonkę" do tegorocznej akcji Lasów Państwowych „sadzimy 1000 drzew na minutę". Każdego roku w całej Polsce leśnicy sadzą ok. 500 mln drzew, stąd na jedną minutę roku przypada właśnie 1000 drzew. Na zakończenie wszyscy sadzący otrzymali stosowny certyfikat uczestnictwa.

     Kartuscy leśnicy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom akcji sadzenia lasu za przybycie i wspólną pracę z pożytkiem dla naszego wspólnego dobra jakim są lasy.