Asset Publisher Asset Publisher

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką leśnictwa na Leśny Festyn Edukacyjny, który odbędzie się 10 września na placu przed Akwarium Gdyńskim.

Jest to dwunasta edycja  Leśnego Festynu Edukacyjnego organizowanego przez leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Drugi rok z rzędu odbywa się na Skwerze Kościuszki w Gdyni a wcześniejsi uczestnicy spotkań z leśnikami pamiętają jego lokalizację przy molo w Sopocie.

Tegoroczny Leśny Festyn Edukacyjny odbywa się pod hasłem „Drewno=życie". Do tej tezy będziemy chcieli przekonać wszystkich którzy odwiedzą nasze stoiska. Liczne prezentacje, pokazy a nawet eksperymenty będą uczyć i bawić. Przedstawimy kilka z 30 000 zastosowań drewna w naszym życiu jako surowca odnawialnego i ekologicznego.  Akumulacja węgla w drzewie  i produktach drewnianych jest istotnym elementem ochrony klimatu ziemi.

Leśnicy na stoiskach udzielą informacji na temat stanu lasów terenu pomorskiego oraz chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania o tematyce leśnej.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu.