Strefa Zanocuj w lesie - Nadleśnictwo Kartuzy

 

.

 

Strefa Zanocuj w lesie - Nadleśnictwo Kartuzy

Nadleśnictwo Kartuzy wyznaczyło specjalne obszary leśne ,

gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby.

Wyznaczona przez Nadleśnictwo Kartuzy strefa,

 to obszar przeznaczony dla miłośników  bushcraftu i surwiwalu,

ale też po prostu ludzi którzy chcą przenocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [ link] oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link] (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru [załącznik poniżej]
  2. wyznaczonym miejscem jest miejsce na ognisko przy Stacji Turystycznej Lubygość w leśnictwie Mirachowo [link].
  3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
  4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu dostępnymi na stronie internetowej nadleśnictwa[link]
  5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
  6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  • Koło Łowieckie Słonka obwód nr 87
  • Koło Łowieckie Łabędź obwód nr 120
  • Koło Łowieckie Hodowca obwód nr 143
  1. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [załącznik poniżej] oraz przesłanie go na adres zanocujwlesie.kartuzy@gdansk.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Agnieszka Kulaga, agnieszka.kulaga@gdansk.lasy.gov.pl , tel. 696 548 338

 Nadleśnictwo Kartuzy przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.