Asset Publisher Asset Publisher

Apelujemy o powstrzymanie się od wjeżdżania i wchodzenia na tereny leśne objęte szkodami od wiatru

W związku z nawałnicą która przeszła przez lasy Nadleśnictwa Kartuzy w nocy z 11 na 12 sierpnia, apelujemy o powstrzymanie się od wejścia do lasu

     W związku z nawałnicą, która przeszła przez lasy Nadleśnictwa Kartuzy w nocy z 11 na 12 sierpnia br., apelujemy o powstrzymanie się od wejścia do lasu. Siła wiatru była tak duża, że wywracała i łamała drzewa bez względu na ich grubość. Przebywanie na terenie wystąpienia szkód grozi utratą zdrowia lub życia. Prosimy o wyrozumiałość i powstrzymanie się od wejścia na tereny leśne, ze względu na naprężone i nadłamane drzewa, które w każdej chwili mogą się złamać. Pracujemy nad usuwaniem skutków kataklizmu, jednak oczyszczenie całego terenu Nadleśnictwa wymaga czasu.


     Najbardziej ucierpiały lasy w leśnictwach Kamionka, Bącka Huta i Kolańska Huta. Według wstępnych szacunków uszkodzeniu uległo około 30 tyś m3 drewna na powierzchni kilku tysięcy hektarów lasów. Dziesiątki hektarów dojrzałych drzewostanów zostało zniszczonych doszczętnie i będą one wymagały całościowego odnowienia.