Asset Publisher Asset Publisher

Piękny jubileusz Nadleśniczego Nadleśnictwa Kartuzy mgr inż. Zdzisława Nosewicza.

Z okazji osiemdziesiątych urodzin długoletniego, emerytowanego nadleśniczego Nadleśnictwa Kartuzy pana Zdzisława Nosewicza odbyła się 28 października 2014r uroczysta sesja leśniczych.

W serdecznej atmosferze złożono życzenia przede wszystkim zdrowia, ale i dalszej, aktywnej działalności  społecznej. Szacowny jubilat jest bowiem przewodniczącym Koła Seniorów  Stowarzyszenia Inżynierów Techników Leśnictwa i Drzewnictwa, często uczestniczy również w pracach różnych gremiów przyrodniczych, w tym związanych z leśnictwem.

 

Spotkanie to było też okazją do wspomnień nie tak dawnej  przecież przeszłości bo przez ponad 40 lat Zdzisław Nosewicz na terenie  lasów kartuskich był nadleśniczym. Zdecydowana większość  pracowników Nadleśnictwa Kartuzy została wprowadzona w arkana praktycznej wiedzy leśnej właśnie przez pana Nadleśniczego. To On  ich, a właściwie nas przyjął  do pierwszej  pracy, On też obserwował nasze postępy w życiu zawodowym.  W przeszłości i teraz zawsze można się podeprzeć autorytetem, doświadczeniem  zawodowym i życiowym nadleśniczego Zdzisława Nosewicza. No i jeszcze ta niezwykła serdeczność wobec ludzi. Bez wątpienia pan Nadleśniczy „wychował" rzesze leśników, po prostu Swoich następców.

Za to też dziękujemy.

 

Jeszcze raz życzymy naszemu Nadleśniczemu dużo zdrowia, no i oczywiście  Darz Bór!

 

Opracował: Jarosław Pawlikowski