Lista aktualności Lista aktualności

Bezpłatne treningi biegowe w kartuskim lesie! Zapraszamy każdego już w najbliższą sobotę

Startuje II edycja ogólnopolskiej akcji "Trenuj w Lesie" BiegamBoLubię Lasy. Darmowe treningi biegowe dla każdego niezależnie od poziomu, wykwalifikowani trenerzy, urokliwe tereny lasów państwowych na terenie całego kraju - akcja po raz pierwszy rusza w Kartuzach! Zbiórka w soboty na wysokości skrzyżowania ulicy Leśnej z Jarzębionową. (pierwsze zajęcia 8.05.2021 14.30, każde kolejne o 9.30)

"Trenuj w Lesie" BiegamBoLubię Lasy to ogólnopolska akcja finansowana przez Fundacja Wychowani Przez Sport. We współpracy z poszczególnymi nadleśnictwami, każdy chętny powyżej 16 roku życia może wziąć udział w treningu biegowym pod okiem trenera lekkiej atletyki. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i są całkowicie bezpłatne. Akcja ma na celu promocję aktywności na świeżym powietrzu. Organizatorzy zwracają uwagę na zalety biegania po urokliwych dla oka i zdrowych dla stawów leśnych ścieżkach. Po sukcesie pierwszej edycji 2020, 8. maja rusza wydanie 2021. Treningi będą odbywać sie w 26 miejscach od maja do końca czerwca, a następnie po wakacyjnej przerwie od września do grudnia. W tym roku akcja odbędzie się również w Kartuzach, które są jedyna lokalizacją wydarzenia na Pomorzu. treningi prowadzić będzie Wojciech Serkowski.

"Zapraszam wszystkich w każdy sobotni poranek na 9.30. Pierwsze zajęcia (8.05) wyjątkowo odbędą się o 14.30! Spotykamy się na ulicy Leśnej, na wysokości skrzyżowania z ulica Jarzębinową, a następnie ruszamy na pobliskie leśne ścieżki, których w naszym otoczonym z każdej strony lasem mieście nie brakuje. Przy miejscu zbiórki jest możliwość zostawienia samochodu, choć mieszkających bliżej zachęcam do rozpoczęcia aktywności nieco szybciej i przybycia spacerem lub delikatnym truchtem. Zapraszam wszystkich niezależnie od poziomu. Zajęcia będą tak dopasowane, by maksimum korzyści wynieśli z nich zarówno regularnie trenujący biegacze, jak i osoby chcące rozpocząć przygodę z tą formą aktywności. Jedyny warunek to ukończenie 16 roku życia. Szczególną uwagę będziemy poświęcać sprawności ogólnej, technice biegu, jak najlepszym wykorzystaniu urozmaiceń terenu, które zapewniają tereny leśne, ale przede wszystkim dobrej zabawie przy aktywnej formie spędzania czasu" - zachęca trener prowadzący zajęcia w Kartuzach.

8.05.2021 - 14.30 - Skrzyżowanie ulicy Leśnej z Jarzębionową

15.05.2021 i każda kolejna sobota do końca czerwca - 9.30