Lista aktualności Lista aktualności

Nadleśnictwo Kartuzy przekazało pieniądze Ochotniczej Straży Pożarnej w Sianowskiej Hucie na zakup aparatów ochrony dróg oddechowych!

28 października 2021 na terenie remizy strażackiej w Sianowskiej Hucie odbyło się symboliczne przekazanie 3 tys. złotych przez Nadleśnictwo Kartuzy na zakup sprzętu wspomagającego działalność ratowniczą.  Pieniądze ze środków Lasów Państwowych wpłynęły już na konto OSP i będą służyły lokalnej społeczności zwiększając poziom bezpieczeństwa publicznego. 

Była to jednocześnie okazja do spotkania się i omówienia dalszych planów współpracy Nadleśnictwa Kartuzy ze strażą pożarną i burmistrzem Kartuz. Lasy Państwowe reprezentowali Nadleśniczy Nadleśnictwa Kartuzy Michał Majewski oraz Leśniczy Leśnictwa Sianowo Waldemar Szeszuła.  Ze strony Ochotniczej Straży Pożarnej w Sianowskiej Hucie stawili się Prezes OSP  Franciszek Szwaba i Naczelnik Kazimierz Szwaba. Wydarzenie uhonorowali Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach Paweł Gil.

Oczywiście nie jest to pierwsze i    zapewne  nie ostatnie spotkanie wzajemnie wspomagających się instytucji dla dobra społeczeństwa.