Lista aktualności Lista aktualności

Nowe oblicze Punktu Widokowego Zamkowa Góra

Zamkowa Góra to wzniesienie liczące 229,5 m n.p.m. Znajduje się w pobliżu Kamienickiego Młyna. Już w czasach międzywojennych stanowiło popularne miejsce spacerów. W roku 2009 na szczycie wzniesienia zamontowano taras widokowy którego inicjatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju  Sołectwa Kamienica Królewska. Od tamtej pory jest regularnie odwiedzane przez miejscowych jak i turystów. Rozpościera się stąd wspaniała panorama zarówno Kamienicy Królewskiej jak i Kamienickiego Młyna. Niestety, w tym roku zauważono, że blisko 11-letnia konstrukcja zagraża bezpieczeństwu odwiedzających. Na jej miejscu zbudowany został nowy podest który umożliwi bezpieczne podziwianie tego malowniczego widoku.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!