Lista aktualności Lista aktualności

Sprzedaż drewna i sadzonek

Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż drewna, sadzonek, w sezonie przedświątecznym – także choinek.

Sprzedaż drewna

Cennik detaliczny sprzedaży drewna obowiązujący od 24 maja 2022 r. znajdą Państwo poniżej. Prosimy o kontakt telefoniczny, jeśli interesuje Państwa zakup drewna.

Aby dobrze przygotować się do zimy warto znacznie wcześniej pomyśleć o zakupie drewna opałowego. W ofercie Nadleśnictwa Kartuzy znajduje się drewno opałowe różnych gatunków drzew, zarówno liściastych, jak i iglastych. Trzeba pamiętać, że takie drewno nadleśnictwo sprzedaje "loco las", czyli  stosy drewna znajdujące się w lesie, standardowo ustawione przy drodze leśnej. Stosy składają z wałków różnej średnicy. Zakupu można dokonać u leśniczego lub w siedzibie nadleśnictwa. Zakupione drewno nabywca odbiera własnym transportem, dalsze jego pocięcie i porąbanie także należy do kupującego.

Leśnicy sprzedają drewno w m3 (metrach sześciennych): wylicza się je mierząc wymiary stosu (długość razy szerokość razy głębokość) i mnożąc przez specjalny współczynnik (różny dla różnych gatunków). Aby przekonać się na czym to polega zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu